Από την Τήλο έως τη Σαμοθράκη και από την Αλόννησο έως τους Λειψούς, μαθητές 49 νησιωτικών σχολείων συμμετείχαν στη δράση ευαισθητοποίησης και ενημέρωσης που πραγματοποίησε το Δίκτυο Αειφόρων Νήσων – ΔΑΦΝΗ σε συνεργασία με τον Ελληνικό Οργανισμό Ανακύκλωσης – Ε.Ο.Α.Ν. και την υποστήριξη των ΔΕΗ, ΕΕΑΑ και ΔΕΗ Ανανεώσιμες στο πλαίσιο της Ευρωπαϊκής Εβδομάδας Μείωσης Αποβλήτων – ΕΕΜΑ (European Week for Waste Reduction – EWWR).
![](https://dafninetwork.gr/wp-content/uploads/2017/12/EEMA_FB-POST_BW-2-848x450.jpg)